Gildia TryHarder. Rising Force Online. Solus Server.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-04-28 11:06:17

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

Wielu z Was sie pewnie zastanawia, co trzeba zrobić aby dostać Honor Rank. Otóz wyjaśniam...

Honor Rank dostaje co tydzień 5 gildii. To, które to będą gildie zależy od dwóch czynników - miejsca w Rankingu Honor Rank oraz "aktywnej" obecności na wojnie. Pierwsza sprawa jest raczej jasna, więc nie będę się w to zagłębiał (trzeba mieć minimum 1 GvG wygrane w tygodniu aby Hasaki miał w ogóle możliwość nadania Honor Title gildii). Teraz ta trudniejsza kwestia - obecność na wojnie. Wiadomo, najłatwiej się pokazać przed samym CW, stojąc na barykadach. Wtedy jak stoi się w grupie to widać ze jest cała gildia i fajnie to wygląda. Jednak to nie wszystko... niestety, ale na wojnie trzeba być w takiej liczbie do końca. To oznacza, że nie przychodzimy tylko po skaner i papa (oczywiście dotyczy to osób 35+, Ci z niższymi levelami to spokojnie mogą tylko skaner zabrać i wracać expić), ale walczymy do końca (jeśli jesteśmy online). Hasakiego znam całkiem nieźle i co niedziela w C.D komentujemy nadawanie Honor Titles. Otóż on sam przyznał, że zwraca uwagę na to kto jest na zgrupowaniu przed wojną, ale też na to kto walczy do samego końca.

Czemu TryHarder nie ma w tym tygodniu Honor Title. Już wyjaśniam...

Independent, XVIII - im się bezapelacyjnie należy tytuł. Są bardzo silni (mnóstwo osób 45+), stawiają się w dużej liczbie na wojnie o 13 i 21, są również wysoko w Honor Rank. Z Coras.Destiny jest różnie. Ostatnio zdarzały się tygodnie, że C.D nie miało tytułu, sami wtedy przyznaliśmy, że daliśmy dupy w danym okresie i się nam nie należy. Hasaki, wbrew temu co niektórzy mówią, jest na prawdę do bólu sprawiedliwy. Jeśli któraś gildia nie zasłużyła sobie to nie dostanie (nawet jeśli jest to jego gildia), musi poczekać, wzmocnić się i dopiero wtedy się o ten tytuł ubiegać.

Przyznaję, że TryHarder jest wysoko w Honor Rank, ale tak samo np. TEMPLARS (kim oni w ogóle są?!). Aby być wysoko w tym rankingu trzeba robić dwie rzeczy - GvG oraz brać skaner na wygranej wojnie. Ot cała filozofia. Jest to coś, co jak wiadomo jest w stanie zrobić każda gildia. Dlatego trzeba chodzić na wojny. Owszem, TryHarder chodzi i walczy, ale XVIII i Independent czy też C.D nawet jest więcej, są silniejsi od nas póki co i dlatego mają swoje tytuły. A czemu Serenity dostało a nie my? Odpowiem pytaniem - kto z Was chodzi na wojny o 5 rano? Ktoś z Was widział ilu ich wtedy jest? To jest gildia z innej strefy czasowej, proste. Hasaki nie może dać Honor Rank 5 gildiom, które są najliczniejsze w naszym prime hours. Musi też sprawiedliwie obdzielić tych, co chodzą na pozostałe wojny (to jak z wyborem archonów - wybiera się tak, aby byli z różnych stref czasowych, bo wtedy zawsze na wojnie któryś z nich będzie). Aby dostać tytuł trzeba niestety troche się pomęczyć, bo samą liczebnością się tego nie osiągnie - liczy się liczba wysokich leveli. Wtedy taka gildia jest silna i można mówić ze ma poważny wkład w wygranie wojny. Z całym szacunkiem dla każdego, ale 8x 35lvl to nie to samo co np 2-3x 45+. Każdy kto uważa za niesprawieldiwe to, że TH w tym tygodniu nie dostało tytułu niech postawi się na miejscu Hasakiego, zastanowi się kto najbardziej sie przyczynił do wygrywania wojen i będzie miał odpowiedź.

Takie jest moje zdanie. Możecie uważać, że się mądrze itp. Wiem, że Mikrus i Angelica się ze mną nie zgodzą, trudno. Jeżeli ja na coś nie zasługuję to po prostu o to nie proszę, a staram się podciągnać i sobie na to w końcu zasłużyć. To samo musi zrobić gidlia - podnieść poziom, każdy musi podexpić. Gwarantuje, jak będzie na wojnie 8x 45+ i do tego jeszcze jedno party 35-44 to o Honor Title będzie znacznie łatwiej.

Koniec mojego wypracowania, więcej w tym temacie nie napisze, możecie komentować, ale ja nie będę, bo nie lubię się kłócić.


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#2 2008-04-28 13:30:15

MiroZabijaka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 46
Punktów :   

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

W sumie to Spagg ma racje. A poza tym nie ma nic od razu. Jak wiecej popracjemy i postaramy sie na honor rank, to bardziej nam bedzie zalezalo aby go utrzymac. A co do CW to faktycznie malo osob z naszej gildi sie na nim pokazuje.

Offline

 

#3 2008-04-28 13:34:14

mikrus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 71
Punktów :   
Klasa postaci: Grazier | 48lvl

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

masz racje nie zgodzę się. Po pierwsze u nas ludzie są na 2 z 3 CW a to że o 5 rano serenity na duża siłę to załatwia sprawę. OK to od dziś obowiązek jest stawiania się tylko na 1 CW i po problemie. BTW jest wiele innych gildi które siedzą przynajmniej na 2 z 3 CW a ja się pytam ponownie dlaczego serenity. Ile wazeliny trzeba i jak głęboko w dupe trzeba wejsc hasakiemu żeby dostać range??

Btw hasaki naprawdę jest bez jajecznym RL ;/ i naprawdę czekam tylko aż ktoś go zastąpi nie dla tego że nie dostaliśmy Horon rank (bo i na to przyjdzie pora) ale kompletnie nie potrafi zachęcić do stawiania się na CW. Po drugie sporo archonów jest po znajomościach (i to się raczej nie zmieni nigdy) ale trzeba z głową kombinować tak ustawiać achonów żeby o każdej porze ktoś był a często tak nie jest.

Offline

 

#4 2008-04-28 14:02:52

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

mikrus napisał:

OK to od dziś obowiązek jest stawiania się tylko na 1 CW i po problemie.

Nie powiedziałem, że Sernity jest TYLKO o 5 rano, są i teraz (CW o 13) i jest ich więcej niż TH.

mikrus napisał:

Btw hasaki naprawdę jest bez jajecznym RL ;/ i naprawdę czekam tylko aż ktoś go zastąpi nie dla tego że nie dostaliśmy Horon rank (bo i na to przyjdzie pora) ale kompletnie nie potrafi zachęcić do stawiania się na CW. Po drugie sporo archonów jest po znajomościach (i to się raczej nie zmieni nigdy) ale trzeba z głową kombinować tak ustawiać achonów żeby o każdej porze ktoś był a często tak nie jest.

Nie potrafi zachęcić do stawiania się? OK... więc powiedz mi co TY być powiedział na /Race chat? Bo rozumiem, że skoro nie potrafi zachęcić wg Ciebie, to znaczy że wiesz jak to lepiej zrobić. I nie wiem, może ja ślepy jestem, albo widzę potrójnie, ale wg mnie na CW chodzi bardzo dużo osób. Jakby nie potrafił zachęcić to by ludzie nie chodzili - proste i logiczne. Poza tym CW wygrywamy często. Nie można wygrywać wszystkich, ale obiektywnie rzecz biorąc, Cora wygrywa najwięcej CW.

Kwestia archonów - po znajomościach? Hmmm.... ok, następnym razem powiedz mu aby wybrał zupełnie nie znaną osobę, będzie śmiesznie. Przecież to oczywiste, że się znają. Archona wybiera się w ten sposób aby mógł obstawić 2 z 3 CW (co nie znaczy, że ma bezwzględny obowiązek wchodzenia do gry, ludzie mają życie itp) i co równie ważne ma bć to mocna osoba. Nie jest winą Hasakiego, że akurat jest 10 osób 50+ w Cora. Te osoby mają najlepse statsy i sprzęt, więc najwięcej korzystają z bonusów archońskich. Logiczne, że np +10% att ring więcej da u osoby z 45lvl niż u osoby z 35lvl, prawda? Tu jest tak samo - są najmocniejsi, doświadczeni i dlatego są archonami. A zadam jeszcze pytanie - jak ty byś wybrał archonów? Kogo?

Miałem nie odpisywać, ale nie chcę, aby nowi członkowie gildii powtarzali za Guild Leaderem, że Hasaki jest bezjajecznym leaderem, nie znając faktów. On jest leaderem rasy od 3miesięcy chyba i jednak coś o tej grze i swojej funkcji wie. Moim zdaniem spisuje się bardzo dobrze, ale jeśli Mikrus uważasz, że nie potrafi zachęcić Cię do chodzenia na wojny to nie chodź.


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#5 2008-04-28 14:19:55

mikrus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 71
Punktów :   
Klasa postaci: Grazier | 48lvl

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

Co bym powiedział na race chacie to doskonale wiem i wiem tez ze jak już bym miał być archonem to jest wiele sposobów żeby zachęcić ludzi co biegania na CW.

tak wygrywamy często zwłaszcza ostatni pro tydzień który po prostu był sprzedany.

Spagg po pierwsze nikt nie powtarza za mną ze jest bez jaj bo to jest tylko moje zdanie. Nie rób z ludzi w TryHarder bezmyślnych bo nawet i nowi mają swoje zdanie (najlepszy przykład Miro) a ja nie zakazuje im glosowania na Hasakiego. Po drugie chodzę na wojnę bo na tym ta gra polega i nie musi mnie nikt zachęcać. Ale jak to w życiu bywa jak wyznaczysz komuś jakiś cel to bardziej sie stara. Jeżeli pochwalisz kogoś (lub gildie) za to że są, walczą, itp to następnym razem przyjdzie ich więcej. To są proste rzeczy które zbierają ludzi do kupy a nie wiele kosztują, czy to tak trudno zobaczyć??

Ostatnia sprawa która mnie już drażnić zaczyna. Bronisz C.D i Hasakiego jak tylko się da. Jak chcesz możesz całkowicie się do nich przenieść i nie wnikać w sprawy w TryHarder. To nie jest fair że jesteś tam a nie tu, w stosunku do całej gildii. Mówisz że nasza gildia powinna się wzmacniać itp a nie bierzesz w tym czynnego udziału. Minęło już kilka miesięcy a miałeś z tego co pamiętam już dawno przejść do TryHarder swoją główną postacią.

Offline

 

#6 2008-04-28 14:26:52

SolAngelica

Sexi-Moderator

11288691
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 84
Punktów :   
Klasa postaci: GL Grazier-ka Vanja, Tula

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

A ja bym naszej gildii z TEMPLARScostam nie porównywała bo my coś robimy od dawna a oni?
I tez racja, nie chce nic mówić Spagg ale nas olałeś a teraz to było już przegięcie

Ostatnio edytowany przez SolAngelica (2008-04-28 14:42:09)

Offline

 

#7 2008-04-28 14:46:23

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

mikrus napisał:

Co bym powiedział na race chacie to doskonale wiem i wiem tez ze jak już bym miał być archonem to jest wiele sposobów żeby zachęcić ludzi co biegania na CW.

On też zachęca, przecież przychodzą, co nie?


mikrus napisał:

Spagg po pierwsze nikt nie powtarza za mną ze jest bez jaj bo to jest tylko moje zdanie. Nie rób z ludzi w TryHarder bezmyślnych...

Nie robię. Nie powiedziałem, że są bezmyślni. Napisałem to w takiej formie, że powinni się przekonać sami, poznać to co on już zrobił, kiedy ich w grze jeszcze nie było. Nie mówię, co mają myśleć. Chcę tylko aby znali fakty.

mikrus napisał:

Ale jak to w życiu bywa jak wyznaczysz komuś jakiś cel to bardziej sie stara. Jeżeli pochwalisz kogoś (lub gildie) za to że są, walczą, itp to następnym razem przyjdzie ich więcej. To są proste rzeczy które zbierają ludzi do kupy a nie wiele kosztują, czy to tak trudno zobaczyć??

Wiem o co Ci chodzi... o to, że o TryHarder nic nie mówi. A ja mówiłem - jak będzie dużo ludzi to powie. Zrozum, ze jeśli przyjdzie 6-7 osób to nie będzie się to wyróżniało. Musi być więcej osób. Niestety, na to trzeba sobie zapracować.

mikrus napisał:

Ostatnia sprawa która mnie już drażnić zaczyna. Bronisz C.D i Hasakiego jak tylko się da. Jak chcesz możesz całkowicie się do nich przenieść i nie wnikać w sprawy w TryHarder. To nie jest fair że jesteś tam a nie tu, w stosunku do całej gildii. Mówisz że nasza gildia powinna się wzmacniać itp a nie bierzesz w tym czynnego udziału. Minęło już kilka miesięcy a miałeś z tego co pamiętam już dawno przejść do TryHarder swoją główną postacią.

A mnie drażni, że wszystkiego się czepiasz. C.D są źli, blee i w ogóle. Ale jak miałeś 47 lvl to prosiłeś abym Cię tam do party wkręcił. Jak Cię nie brali to ich wyzywałeś, a jak brali to super było. Czepiasz się Hasakiego, że jest złym RL, ale czy jest kandydat na lepszego? Nie. Tylko Tenkuro, ale on uczciwie mówi, że max to chce być archonem. A przecież to oczywiste, że teraz już nikt poniżej 50lvl raczej nie zostanie RL, trzeba podnieść poziom aby się o to ubiegać. Poza tym nikt nie ma takiego doświadczenia jak Hasaki. Koleś wszystko robi dobrze, stara się, nie faworyzuje C.D (przykład - "tylko" Special i brak Possesion). Ja wiem, byłbyś lepszym RaceLeaderem... to w niedziele się rejestruj i masz szansę jak każdy.

Ja nienawidzę, jak się ludzi traktuje nieobiektywnie. Nie zamierzam bronić całego C.D ale Hasakiego na pewno, bo on nic złego nie robi, ale ty masz zawsze do niego jakieś "ale".

Nie pasuje Ci, że jestem w jednej i drugiej gildii i że mieszam się w sprawy TH? Ok, forum Ci zostawiam (masz admina), gildia od początku jest Twoja jak uzgodniliśmy, a ja odejdę. Z C.D też pewnie odejdę niedługo, bo gram coraz mniej, a tam nie ma miejsca dla nieaktywnych graczy, ale wtedy pozostanę bezgildijny. A że mówię jak zrobić silną gildie? Bo widzę jak to się w C.D odbywa, i tyle.

(PS. Chaosa zostawię w MostWanted żebyście grade nie stracili i dalej mogli robić GvG).

SolAngelica napisał:

A ja bym naszej gildii z TEMPLARScostam nie porównywała bo my coś robimy od dawna a oni?

TEMPLARS są chyba 5. w Honor Rank a TH 3. o ile dobrze pamiętam. Więc jeśli zuanlibyśmy to za wyznacznik siły gildii i determinant nadania Honor Title to obie gildie sa zbliżone i zasługują na to tak samo. Ale widzisz - nie można obu gildii porównywać, bo sporo je dzieli.


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#8 2008-04-28 15:31:37

MiroZabijaka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 46
Punktów :   

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

Nie uwazacie ze troche z tym przeginacie? Spagg zaczal od wymieniania czego nam brakuje do honor rank a przerodzilo sie to w konflikt. Spagg nie powiedzial ze sie w ogole nie staramy, ale ze musimy jeszcze sie postarac troche bardziej. Co do CW, to raczej powinnismy zaczac od zachecania ludzi z naszej gildii aby chodzili na CW. Nie dzialajcie pod wplywem emocji. Kazdemu zdaza sie poklucic ale nie trzeba od razu odchodzic z gildii (jak to kiedys mi ktos powiedzial). Kazdy ma swoje zycie i swoje zdanie. Skoro mikrus uwaza ze Hasaki nie ma jaj to cokolwieg bysmy mu nie powiedzieli to i tak bdzie tak uwazal, jesli zaczniemy zmuszac ludzi do chodzenia np. na CW czy PB to w ogole odejda z gildii lub przejda do innej. Byloby fajnie gdyby Spagg przeszedl do TryHarder, ale to jego decyzja. Jak dla mnie to TryHarder calkiem niezle sobie radzi, a to ze nie mamy honor rank (jeszcze) to nic nie znaczy. Mysle ze powinniscie sie uspokoic i omowic na spokojnie co i jak.

     A tak po za tematem to dla mnie nie jest wazne w jakiej jestem gildi, czy ma ona honor rank czy nie, ale wazne jest jacy sa tam ludzie, Angelica, mikrus, Kertos, Khita, to sa powody dla ktorych chcem grac (sorki ze tak przedmiotowo), dla mnie nie ma (wiekszego) znaczenia czy Spagg jest w C.D czy TH, i tak jest swoj gosc, co nie znaczy ze nie chcialbym zeby byl w naszej gildi.


//Miro na Race lidera . Dobrze gada piwa mu dajcie. mikrus

Offline

 

#9 2008-04-28 15:43:10

mikrus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 71
Punktów :   
Klasa postaci: Grazier | 48lvl

Re: Jak się otrzymuje Honor Rank - wyjaśnienie.

Po pierwsze nie liczy się to co było kiedyś i to że Hasaki zrobił coś kiedyś super nie znaczy że wiecznie musi tak być. Każda władza się kiedyś wypala i zmiana wprowadza pewną świeżość.

A to że CD rezygnuje z pewnych przywilejów to mam rozumieć jako co?? Chyba cała cora powinna im za to dziękować?

A to że odszedłeś z gildii to dobry ruch naprawdę. Co ci to dało? i btw co inni ci wadzą (na sol) Od razu trzeba focha strzelać? Jak dyskusja to dyskusja a nie obrażanie się na cały świat. I tak za dwa dni na browar pójdziemy i tyle z tog będzie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora