Gildia TryHarder. Rising Force Online. Solus Server.


#1 2008-03-28 22:58:53

mikrus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 71
Punktów :   
Klasa postaci: Grazier | 48lvl

Kilka ważnych spraw

Myślę że kilka spraw wymaga natychmiastowego przedyskutowania i uściślenia. O tego będzie ten temat. A więc do rzeczy...

1. Składka na gildię:

doszły mnie pewne słychu że niektóre osoby są przestraszone wysokością składki na rzecz gildii. Z jednej strony kasy nigdy za wiele i można tę kasę przeznaczyć na pewne wydatki związane z gildią... Ale to co np dla mnie nie jest problemem dla osoby która gra mniej niż ja już się takowym staje. Chce uniknąć sytuacji, że osoby będą niepewne swojego członkostwa u nas tylko z powodu pieniędzy które prędzej czy później i tak się pojawią. Proszę o propozycję nowych składek jeżeli takowe są, bądź zaakceptowanie starych.

//Edit by Spagg

Tabela nowych składek - PROPOZYCJA:
*Poziom 1-34 : bez składki
*Poziom 35 - 39 : 250.000 disena + 100 golda
*Poziom 40 - 44 : 500.000 disena + 250 golda
*Poziom 45+ : 1.000.000 disena + 500 golda

Zdaję sobie sprawę, że jest to diametralny spadek obowiązujących stawek, ale to tylko na próbę.
Proszę o komentowanie propozycji.


2. Wypady na PB

jak większość wie planujemy się wybrać na Pit Boss'y. Według naszych obliczeń jesteśmy w stanie załatwić te najsłabsze z HQ. Niestety... w naszej gildii z racji tego że jest mała potrzebna jest nadzwyczajna mobilizacja, przez co rozumiem wyznaczenie odpowiedniej pory w której może sie pojawić jak największa liczba ludzi. Musimy się zmobilizować przynajmniej raz żeby zobaczyć czy nam to wyjdzie czy nie. Proszę o propozycje ewentualnych terminów. Jeżeli coś wyznaczymy będzie to wiążące dla wszystkich więc jeżeli ktoś jest online to bezwzględnie będzie musiał przyjść (inaczej nie damy rady). 15 min nikogo nie zbawi, jak jest w eterze to będzie musiał niestety przylecieć do HQ chyba nie zbiednieje przez to, a jeżeli powalimy PB to się na pewno zwróci. Pamiętajcie że to tylko dla naszego dobra i wzmocnienia.

3. GvG

od jakiegoś czasu próbuje znaleźć gildię z którą możemy robić GvG na razie bez powodzenia. Pojawił się pomysł spagga/Tori żeby utworzyć gildię (przez nasze 2 postaci) i robić ustawiane GvG dla CP i medali. Oczywiście odbiera nam to jedną rzecz czyli przykładową 1 prawdziwą walkę dla rozrywki. Komentarz i propozycje do tego mile widziane. GvG z tego co wiem potrzebne też są aby uzyskać rangę gildii.

4. CW

wojny to temat od zawsze dyskusyjny. Zadam tylko pytanie czy chcecie aby to było obowiązkowe i czy będziecie się stawiać na wojnach (nikt od was nie wymaga walki z hordami ACC i BELLÓW i wygrywania wojen, ja zawsze łaziłem na wojny gdy mogłem nie koniecznie zabijałem ale np debuffowałem przeciwników, nie muszę mówić ze dodatkowy dmg zawsze się przyda i można coś w tłumie ubić, da się zebrać scraner. Daje to nie tylko CP po wygranej wojnie ale także możliwość kopania w Core kopalni, sami więc przemyślcie czy warto) Wszystkie elementy o których wspomniałem w temacie wzmacniają naszą gildię i sprawiają że pniemy się w górę. Potrzeba tutaj zgrania i mobilizacji bez tego daleko nie zajdziemy.

Pozdrawiam a na expienie zawsze będzie czas.

Offline

 

#2 2008-03-28 23:11:41

MisiekPL

Użytkownik

3661673
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 64
Punktów :   
Klasa postaci: Artist 46lvl / Grazier 40lvl

Re: Kilka ważnych spraw

1: składki wysokie ale zaakceptowałem i mam nadzieję podołać wyzwaniu... inna sprawa że inni mogą mieć z tym problem:/ jestem za zmniejszeniem ich nieco
2: ja jestem prawie zawsze więc pory od około 17 już mi pasują
3: gdyby zrobić postacie na nowym koncie to można by zgarniać 2x więcej medalików więc czemu nie
4: jestem za tym, żeby był jako taki przymus sumienia, żeby być na cw... nie myślcie tylko o sobie;) a jeśli będzie nas często widać na wojnie to dostaniemy range specjalną a z tego są niezłe profity w postaci kaski więc napewno się opłaci... obowiązku nie powinno być, ale wiadomo jakie będzie podejście do osób, które nie działają dla dobra gildii/rasy szczerze zachęcam do udziału w cw przynajmniej o 20 naszego czasu...

Offline

 

#3 2008-03-29 13:09:29

SolAngelica

Sexi-Moderator

11288691
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 84
Punktów :   
Klasa postaci: GL Grazier-ka Vanja, Tula

Re: Kilka ważnych spraw

Ja sie zgadzam z miskiem tylko nie chce tworzyc drugiej gildi do gvg to jest zle widziane przez inne gildie z tego co wiem

Offline

 

#4 2008-03-29 14:00:07

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Re: Kilka ważnych spraw

1. Składki ustaliłem ja i faktycznie, przesadziłem. Ustalimy mniejsze, a osoby, które już zapłaciły mogą dostać nadpłatę spowrotem albo w przyszłym tygodniu zapłacą mniej.

2. Jest nas mało. Trudno ustalać konkretne terminy bo nie zmusimy ludzi aby byli online. Najlepszym wyjściem będzie próba pb jak tylko się okaże, że jest nas 8-10 osób online. Ja mogę dodatkowo załatwić 1-2 osoby z C.D.

3. Pogadam dziś ze Sławkiem na TS i zobaczę co da się załatwić. GvG musi być - koniec i kropka.

SolAngelica napisał:

nie chce tworzyc drugiej gildi do gvg  to jest zle widziane przez inne gildie z tego co wiem

Inne gildie też tak robią. Dzięki temu każdy z członków ma darmowe 14k cp tygodniowo, w skali gildii jest to ogromny przyrost cp (honor points) i w efekcie gildia ma Honor Rank = kasa. Ja uważam, że jeśli do jutra nie znajdziemy gildii do współpracy to będzie to nasze jedyne wyście. Nie ma sensu szukać w nieskończoność, bo inni nam odskakują i czas ucieka.

4. Jak załadaliśmy tą gildię ideą, która nam przyświecała było zorganizowanie, aktywność, chęć do działania. Jednym ze sprawdzianów tychże idei jest właśnie CW. Powinien chodzić każdy, kto ma możliwość. Osobiście zachęcam każdego 35+ do stawiania się na wojnach. A niższe lvl (25+) niech spróbują chociaż po skaner przyjść. Nawet sobie nie wyobrażacie, jakie są z tego korzyści w przyszłości (mam na myśli niesamowity przyrost honor points, które m.in. są zależne od punktów zebranych przez gildie na wojnie, a ajk wiemy zebrany skaner + wygrana wojna = 2000cp). Wg mnie powinien być obowiązek stawiania się na wojnie każdego 35+, który jest aktualnie online. I jeszcze jedno - wojna nie kończy się po zabraniu/stracie chipa, na HSK też chodzimy Panowie (i Panie:) ).

Ok, a teraz jeśli pozwolicie wrócę oglądać Celtic - Rangers


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#5 2008-03-29 15:24:59

MisiekPL

Użytkownik

3661673
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 64
Punktów :   
Klasa postaci: Artist 46lvl / Grazier 40lvl

Re: Kilka ważnych spraw

mi składki pasują... w przyszłości może ulegną zmianie w zależności od rozwoju gildii (inne źródła dochodu)

Offline

 

#6 2008-03-30 11:10:34

sheedo

Użytkownik

1424038
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 21
Punktów :   
Klasa postaci: Black Knight - 47

Re: Kilka ważnych spraw

1 - Skladki byly dobre dla aktywnych przeciez jest caly tydzien na zarobiek. Calli daja minimalnie od 40lvlu okolo 1m/godzine  od 45lvlu 3m/godzine wiec problemow z kasa nie widze
2 - PB to podstawa zgrania i proba mozliwosci gildii koniecznie musimy sie zebrac chociaz na te najslabsze
3 - Jak to Spagg powiedzial "GvG musi być - koniec i kropka."
4 - CW moim zdaniem musi byc obowiazkowe, to ma byc gildia z celami do osiagniecia nie przedszkole (obowiazkowe dla tych co moga byc online ale nie chce by dochodzilo do sytuacji ze ludzie tak planuja swoj czas gry zeby na CW nie chodzic)

Offline

 

#7 2008-03-30 11:45:11

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Re: Kilka ważnych spraw

Może niezbyt dokładnie się wyraziłem - składki teraz obniżyliśmy aby każdy się przyzwyczaił do ich płacenia. Moim zdaniem powinny wkrótce wrócić do poprzednio ustalonych kwot.


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#8 2008-03-30 11:52:48

MisiekPL

Użytkownik

3661673
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 64
Punktów :   
Klasa postaci: Artist 46lvl / Grazier 40lvl

Re: Kilka ważnych spraw

i dlatego robie grazierka :] bo specem mam problem cokolwiek zarobić

Offline

 

#9 2008-03-30 15:07:42

BoskaJola

Użytkownik

1492093
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-03-30
Posty: 10
Punktów :   
Klasa postaci: gejzer czy cus :D

Re: Kilka ważnych spraw

no miskiek jak masz problem specem z zarabianiem to gejzerem tym bardzej . Ale skladki powinny byc o wiel mniejsze to powinny byc grosze , trzeba wziac pod uwage graczy co beda zaczynac tu grac i beda bez grosza , z ledwosci beda ciulac na biale sprzety na swoj lvl , skladki na innym serwie byly takie gild rom na 7 dni :50 osob , 5000 gold : na 50 osob co 7 dni , rozliczenia byly zawsze w niedzele bo wszyscy byli onine . Co do pit bosow jesli mozemy 2 x w tygodniu nie liczac piatku i soboty bo to dni imprezowe i nawet jak ludze sie umawiali w te dni, to zawodzili. Mozna to ustalic na srode i niedzele taki moj pomysl co sie tyczy wojen z inymi gildiami no ok jesli sie wam chce ale moje zdanie to lipa , robic ustawiane walki ze raz my raz wy wygrywamy bralem w tym udzal i jst to bez sensu fajnie sie gra wyzywajac mocniejsze gildie na prawdziwe krwawe mecze wtedy jest cala gildia i wszyscy graja uczciwie jest adrenalina wspolzawodnictwo i fajna zabawa i szacunek innych gildi ze nie robimy walkow i ciosow ponizej pasa , bo tu chyba niechodzi o to zeby te 2000 cp miec bo mozna wyjsc na eter i je w godzine nastukac ani o te pare medali ale o fajna zabawe i respect

Offline

 

#10 2008-03-30 15:38:43

mikrus

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 71
Punktów :   
Klasa postaci: Grazier | 48lvl

Re: Kilka ważnych spraw

1. jeżeli ustawimy jakiś śmieszne składki na gildie to nic z tego nie załatwimy anie przykładowego guild romma ani GvG bo z czego?? jak najbardziej bierzemy pod uwagę graczy którzy zaczynają dopiero dlatego przedział jest zróżnicowany.

3. na poważne GvG nie mamy jeszcze siły. Wszystkie gildie tak naprawdę są poza naszym zasięgiem więc musimy zrobić ustawkę przynajmniej na początku.

Offline

 

#11 2008-03-30 16:17:44

BoskaJola

Użytkownik

1492093
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-03-30
Posty: 10
Punktów :   
Klasa postaci: gejzer czy cus :D

Re: Kilka ważnych spraw

to robcie ale mnie do tego nie mieszajcie bo nie bede na takie cos chodzil i latal jak popazony , tu chodzi o HONOR wojownika i gildi , a nie o zachowanie sie jak 10 lenie dzeci ze cos latwo przychodzi , jak sie napracujesz naz zdoobywaniem cp inni beda cie pamietac i belki i acc-eki , wychodzac taka postacia na eter inni beda czuc respekt i jak cie zobacza to w 8 uciekna bo bede wiedzec ze BoskaJola bedze walczyc


//Amen!! . mikrus

Offline

 

#12 2008-03-30 17:05:11

spagg

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 102
Punktów :   
Klasa postaci: Templar | 48lvl

Re: Kilka ważnych spraw

Ja ja wchodzę na eter to się 8 na mnie rzuca bo jak mnie ubiją to maja za mnie 4k cp na czysto

Ustawki GvG robi każda gildia, która chce coś osiągnąć. Popatrz, w innym temacie piszesz ze potrzeba Ci pomocy ze zdobyciem JP. Wiadomo, mógłbyś to zrobić sam, w dłuższym okresie czasu i byś miał. Ale od tego jest właśnie gildia aby Ci pomóc i aby to było szybciej. Teraz popatrz na podobna sytuacje z GvG. Na prawdziwe GvG jesteśmy jeszcze za słabi. Możemy więc nie robić i ciułać to cp tygodniami (nie każdy ma takie szczęście, że zdobywa cp codziennie /słaby sprzęt, doświadczenie, pech itp).. ale możemy też robić ustawione GvG i szybciej osiągnąć przyzwoity poziom gildii. Każdy na tym skorzysta. Tu już nawet nie chodzi o te medale, w sumie cp też nie jest jakieś super za to... Gra toczy się o honor points. Im szybciej awansujemy w rankingu gildii (właśnie honor points się liczy) tym szybciej możemy na tym skorzystać.


http://img409.imageshack.us/img409/1716/sygypkmthfckpi5.jpg

Offline

 

#13 2008-03-31 15:41:25

sheedo

Użytkownik

1424038
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 21
Punktów :   
Klasa postaci: Black Knight - 47

Re: Kilka ważnych spraw

Aby gildia miala szanse zaistniec gvg sa niezbedne oczywiscie o wiele bardziej przydalaby sie Wasza liczna obecnosc na CW. Gildie powstaja po to aby jednoczyc ludzi i sobie wzajemnie pomagac aby to sie udawalo kazdy musi dac cos od siebie.

Offline

 

#14 2008-04-01 15:09:57

SolAngelica

Sexi-Moderator

11288691
Call me!
Zarejestrowany: 2008-03-14
Posty: 84
Punktów :   
Klasa postaci: GL Grazier-ka Vanja, Tula

Re: Kilka ważnych spraw

BoskaJola jak Cie czytam to mnie coś bierze sry za to ale ty siedzisz tylke na RFie ze powinienes miec mniejszy problem ze skladkami niz ja:/ jak bedziemy sie zbierac po jakies marne grosze to gildia nie bedzie miala mozliwosci sie rozwijac.. poza tym wezcie pod uwage to ze jak bedziemy miec kase to bedziemy mogli pomoc innym gracza w gildii np dajac im czesc kasy na jp..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora